Le Pneumatiq

drum'n'bass-dubstep / Praha


Le Pneumatiq jsou projektem producenta a DJe Howsky DC, který se uvedl ve známost např. zahajovacím setem na pražském koncertu legendárních Underworld.

Na sklonku roku 2005 začal Howska DC spolu s MC Adrenalinem (Unity) a bubeníkem Armym pracovat na live podobě jeho tvorby a v červenci 2006 si společně odbyli premiéru v pražském klubu Roxy – na základě tohoto vystoupení byli dodatečně nominováni na line up festivalu Love Planet. V září jim byla na CD u měsíčníku Filter vydána skladba Levitation sound a časopis referuje o Le Pneumatiq jako o velkém příslibu českých klubových pódií.

Kapela následně posílila o vokalistku Borůvku (ex-Rapmasters). Le Pneumatiq také oslovil J. P. Muchow s nabídkou na využití některých skladeb do filmu Pusinky, který přišel do kin v dubnu roku 2007 – skupina poskytla celkem 5 skladeb a je nejčastěji znějící skupinou v tomto filmu (mimo jiné dodali skladby např. Roe Deer nebo Toneless). Soundtrack filmu vyšel u Sony/BMG.

Na konci roku 2007 vydala skupina debutovou desku „Beat Safari“ – v soušasné době je již skoro vyprodán celý náklad a na skladech zbývá posledních několik desítek kusů.

Kapela teží hlavně z energických živých vystoupení. Krom hraní ve většině českých klubů a na festivalech už kapela stihla expandovat i do zahraničí – krom opakovaných koncertů v Německu (hráli např. jako headliner jedné stage na berlínském kulturním festivalu, který do ulic Berlína přilákal cca 500.000 návštěv­níků) odehráli koncert na prestižním francouzském festivalu Transmusicales jako vůbec první česká skupina ve třicetileté historii festivalu, nebo předvedli svoji show londýnskému publiku, což jim vyneslo pozvání na živé vystoupení v populární UKflowTV…

Rok 2012 pro Le Pneumatiq přinesl dvě zásadní události – jednak na jeho začátku kapela vydala dlouho očekávané druhé album „Seven Sisters“ a naopak na konci roku kapelu opustil zakládající člen MC Adrenalin, na jehož místo nastoupil MC Turner.


WEB | BANDZONE | FACEBOOK

Zpět na účinkující