Informace > O festivalu

Hudební festival Rockový Slunovrat vznikl již v roce 2004. Z menšího hudebního svátku především pro pobavení nejbližšího okolí se postupem času stala významná akce, o které je slyšet nejen po celé České republice, ale i za našimi hranicemi.

Rockový Slunovrat je jedinečný především díky své lokalitě. Od samého počátku se koná v areálu Lesního divadla v Řevnicích. V posledních letech organizátoři rozšiřují jeho hranice a posouvají se dál do překrásného přilehlého lesa, kde pro návštěvníky vzniká mnoho kouzelných zákoutí a romantických odpočinkových zón.

Na festivalu si zahrály velké hvězdy české i zahraniční hudební scény. Do řevnického lesa zavítali z českých interpretů mimo jiné Mig21, Tata Bojs, Wohnout, Hentai Corporation, Sunshine nebo Fast Food Orchestra. Ze zahraničích pak například Dub FX (Aus), Dubioza Kolektiv (BiH), Russkaja (AT), Sepiatonic (USA) a v roce 2019 festival přivítá švédské krále rock'n'rollu – Royal Republic.

Ačkoliv název festivalu může působit vyhraněným dojmem, už z výčtu kapel je jasné, že se na Rockovém Slunovratu střídají interpreti všech možných žánrů a na své si tak přijde každý. Kromě rocku se lesem každoročně rozléhá také ska, reaggae funk, rockabilly aj.

Kromě velkého červnového festivalu se pod hlavičkou Rockového Slunovratu v průběhu celého roku konají menší klubové akce.

Pohodová atmosféra, jedinečné prostředí, les, skvělá hudba, studené pivo a dobré jídlo. To je Rockový Slunovrat!


Informace pro návštěvníky
Informace pro kapely
Informace pro tisk