Přidáváme další kapely do skládačky programu Rockového Slunovratu

3.2.2023

Gaia Mesiah

Tahle takřka kultovní crossoverová partička, kde mají převahu tři český holky nad jedním australským klukem, se poprvé vyklubala na scénu už před více jak dvaceti lety a za tu dobu si vysloužila velkou základnu fans i respekt kolegů. Jejich texty zaujmou politickou a také ekologickou tematikou. Gaia Mesiah má za sebou zatím tři desky a snad brzy přijde na řadu další, zvlášť když se zpěvačka Marka nyní kapele věnuje na plný úvazek. Není pochyb o tom, že stejně jako před dvěma lety to bude i tentokrát pořádná jízda!

John Wolfhooker

Čtyřčlenná kapela John Wolfhooker si na Rockovém Slunovratu letos odbude svoji premiéru. Jejich anglicky zpívané songy zaujmou především žánrovými přechody. Uslyšíte tu něco z post-hardcore, tu něco z punku nebo metalu a to vše je korunováno skoro až popovým, velice chytlavým refrénem. Za zmínku stojí i fakt, že kytarista Rony Janeček v dospívajícím věku uspěl ve slovenské talentové soutěži. A Basáka Filipa Vlčka můžete znát také jako producenta – spolupracoval třeba s Benem Cristovao, Pam Rabbit nebo také, světe div se, i s Luckou Vondráčkovou.

N.O.H.A.

…neboli Noise of Human Art je česko-americká kapela, která moc pěkně míchá world music s drum’n’bassem. Za více jak dvacet let své existence se svojí energickou show a hity jako Di Nero, Wanna Play, ale hlavně Tu café, projela celou Evropu. Kapela doposud vydala sedm alb nadupaných tanečními peckami a v současné době za mikrofonem exceluje zpěvačka Kaia Brown, která s kapelou spolupracuje od roku 2013.

Deliwery

Pražská punk-rocková kapela, která na scéně působí přes 15 let, ale na Rockovém Slunovratu vystoupí poprvé. Za dobu svojí existence vystoupila po boku několika interpretů a na své konto si připsala 4 alba. Jejich nejvýraznějším prvkem je pravděpodobně mix punk rocku, ska a world music okořeněný příčnou flétnou nebo saxofonem, který se střídá s unikátním ženským vokálem.

Zpět na novinky